Pytania i odpowiedzi

Szanowni Państwo,

Poniżej w linku pt. „Najczęstsze pytania i odpowiedzi” prezentujemy zredagowane w przystępny sposób kompleksowe odpowiedzi na najczęściej statystycznie kierowane pytania do Biura Rzecznika Ubezpieczonych, które odbieramy podczas eksperckich dyżurów telefonicznych oraz zapytań kierowanych do nas za pośrednictwem poczty elektronicznej. 

Natomiast w poniższych linkach w podziale tematycznym znajdują się szczegółowe odpowiedzi na inne, dodatkowe pytania, które pozwolą rozszerzyć wiedzę i uzyskać szerszy zakres informacji w interesujących Państwa kwestiach z zakresu ubezpieczeń gospodarczych i zabezpieczenia emerytalnego.  .

Ponadto wobec wątpliwości praktycznych w stosowaniu prawa pomocne jest również orzecznictwo sądowe, które znajdą Państwo w naszej Bazie Orzecznictwa.

W ramach postępowań reklamacyjnych z zakładami ubezpieczeń proponujemy również korzystać z bazy wzorów odwołań od stanowiska zakładu ubezpieczeń, wzorów wezwań do zapłaty odszkodowania kierowanych do ubezpieczycieli, a także w ramach przygotowywanych postępowań sądowych wzorów pozwów o zapłatę (stosowanych w postępowaniach zwykłych i uproszczonych), które znajdują się w naszej Bazie Wzorów Pism.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT