Dyżury ekspertów

Szanowni Państwo,

Biuro Rzecznika Finansowego informuje, że w związku z koronawirusem COVID-19 zostały uruchomione specjalne numery telefonów i adres e-mail. Można na nie zgłaszać informacje dotyczące zastrzeżeń do działalności instytucji finansowych w związku z epidemią.

 

·         Infolinia czynna w godzinach 9.00-16.00

- sprawy ubezpieczeniowo-emerytalne 22 333 73 37

- sprawy bankowo-kapitałowe 22 333 73 38

·         E-mail: poradyCOVID@rf.gov.pl

 

Ważne! Proponowane obecnie umowy lub aneksy przesłane na adres e-mail nie będą analizowane w odniesieniu do indywidualnej sprawy. W razie dostrzeżenia niezgodności z prawem lub dobrymi obyczajami Rzecznik Finansowy będzie podejmował wyłącznie działania systemowe. 


Uprzejmie informujemy, że porady telefoniczne ekspertów w  sprawach nie związanych z epidemią będą kontynuowane w czasie epidemii w godzinach 12:00-16:00 (numery poniżej)

Informacji dotyczących statusu wniosku skierowanego do Rzecznika Finansowego udzielamy telefonicznie w godzinach 10:00-14:00 pod numerami telefonów: 22 333-73-26 lub 22 333-73-27.

Biuro Rzecznika Finansowego jest zamknięte dla interesantów


Otrzymałeś stanowisko instytucji finansowej? Nie zgadzasz się z nim, lub po prostu go nie rozumiesz? A może czujesz się pokrzywdzony jej działaniem, ale nie wiesz jakie są Twoje uprawnienia?

Skonsultuj się z ekspertami Rzecznika Finansowego. Służą pomocą w czasie dyżurów telefonicznych i udzielają odpowiedzi na zapytania e-mailowe. Podpowiedzą Ci, co możesz zrobić dalej w danej sprawie.


Dyżury telefoniczne z zakresu ubezpieczeń i zabezpieczenia emertytalnego

Uprzejmie informujemy, że dyżur telefoniczny ekspertów z zakresu ubezpieczeń gospodarczych (ubezpieczenia komunikacyjne; na życie; NNW; domów; mieszkań; turystyczne; kredytów; małych i średnich przedsiębiorstw; rolnych etc.) odbywa się pod nr telefonu 22 333 73 28


Dyżur telefoniczny ekspertów w Biurze Rzecznika Finansowego dla członków Otwartych Funduszy Emerytalnych, uczestników Pracowniczych Programów Emerytalnych oraz osób korzystających z indywidualnych kont emerytalnych odbywa się pod nr telefonu 22 333 73 26 lub 22 333 73 27

Dyżury telefoniczne z zakresu prawa bankowego i rynku kapitałowego

Uprzejmie informujemy, że dyżur telefoniczny ekspertów w Biurze Rzecznika Finansowego z zakresu problemów z bankami i na rynku kapitałowym odbywa się pod nr telefonu 22 333 73 25

 

Poradę eksperta można uzyskać również drogą e-mailową pisząc na adres: porady@rf.gov.pl lub za pomocą specjalnego formularza.

Ważne! W zależności od złożoności sprawy, okres oczekiwania na odpowiedź na poradę e-mail wynosi około 2 tygodni. 

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT